Idea Festiwalu

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Konfucjusz (Kong Fuzi)

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki powstał z pasji i potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także poczuciem misji popularyzacji nauki i sztuki. Festiwal przez lata był miejscem bezpośrednich spotkań naukowców, dydaktyków i praktyków z młodymi odbiorcami, którzy z pasji do nauki i sztuki czy choćby ciekawości, kierowali swoje kroki w stronę naukowej sceny przygotowanej w siedzibach organizatorów.

Nauka jest sztuką, a sztuka nauką. Bez względu na wiek i doświadczenie w trakcie trwania festiwalowych dni każdy, kto zdecyduje się poświęcić swój czas na odkrywanie piękna dziedzin nauk i sztuki, będzie mógł nie tylko posłuchać, zobaczyć, ale przede wszystkim doświadczać obcowania z nauką i sztuką na najwyższym poziomie. To, co czyni to doświadczenie najbardziej wartościowym, to możliwość spotkania z drugim człowiekiem, który dzieli się swoją pasją i czasem, aby inni mogli zajrzeć do świata Nauki i Sztuki.

0
Organizatorów
0
wydarzeń festiwalowych
0
ciekawostek edukacyjnych
0
wykonawców

Festiwal dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki oraz ze środków budżetowych Miasta Poznań.

Historia

Festiwal w roku 2021 będzie miał swoją 24 edycję.

Historia Poznańskiego Festiwalu Nauk i Sztuki sięga 1997 roku. Powstał on z inicjatywy poznańskich uczelni oraz poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk. Wspólnym, jednoczącym celem była, i nadal jest, chęć zainteresowania uczestników nauką i sztuką oraz wykształcenie wśród nich pasji. PFNiS na przestrzeni lat rozwijał się wraz z postępem technologii i nauki oraz zmianami kulturalnymi i społecznymi, wpływając równocześnie na mieszkańców Poznania oraz okolic przez poszerzanie ich świadomości i wiedzy.

Członkowie
Rady Programowej

prof. dr hab. Tadeusz Wallas


prof. dr hab. Maciej Nowicki​


Katarzyna Prętnicka​

prof. dr hab. Marek Świtoński


prof. dr hab. inż. Jan Celichowskit​


dr hab. Piotr Goliński​

prof. dr hab. Maciej Szymczak


dr Joanna Kiersztejn​


Anna Młynarczyk​

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.​
Więcej
Skip to content