Logo Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Idea Festiwalu

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Konfucjusz (Kong Fuzi)

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki powstał z pasji i potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także poczuciem misji popularyzacji nauki i sztuki. Festiwal przez lata był miejscem bezpośrednich spotkań naukowców, dydaktyków i praktyków z młodymi odbiorcami, którzy z pasji do nauki i sztuki czy choćby ciekawości, kierowali swoje kroki w stronę naukowej sceny przygotowanej w siedzibach organizatorów.

Nauka jest sztuką, a sztuka nauką. Bez względu na wiek i doświadczenie w trakcie trwania festiwalowych dni każdy, kto zdecyduje się poświęcić swój czas na odkrywanie piękna dziedzin nauk i sztuki, będzie mógł nie tylko posłuchać, zobaczyć, ale przede wszystkim doświadczać obcowania z nauką i sztuką na najwyższym poziomie. To, co czyni to doświadczenie najbardziej wartościowym, to możliwość spotkania z drugim człowiekiem, który dzieli się swoją pasją i czasem, aby inni mogli zajrzeć do świata Nauki i Sztuki.
0
Organizatorów
0
wydarzeń w realu
0
wydarzeń online
0
wykonawców

Festiwal dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Historia

Festiwal w roku 2023 będzie miał swoją 26 edycję.

Historia Poznańskiego Festiwalu Nauk i Sztuki sięga 1997 roku. Powstał on z inicjatywy poznańskich uczelni oraz poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk. Wspólnym, jednoczącym celem była, i nadal jest, chęć zainteresowania uczestników nauką i sztuką oraz wykształcenie wśród nich pasji. PFNiS na przestrzeni lat rozwijał się wraz z postępem technologii i nauki oraz zmianami kulturalnymi i społecznymi, wpływając równocześnie na mieszkańców Poznania oraz okolic przez poszerzanie ich świadomości i wiedzy.

Członkowie
Rady Programowej

prof. dr hab. Tadeusz Wallas


prof. dr hab. Michał Nowicki


dr inż. Tomasz Zgoła


mgr Agnieszka Krupa

prof. dr hab. Marek Świtoński


prof. dr hab. Jan Celichowski


prof. dr hab. Piotr Goliński

prof. dr hab. Maciej Szymczak


prof. dr hab. Sławomir Kamiński


mgr Anna Młynarczyk

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.​
Więcej
Skip to content