Logo Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Programy
organizatorów

Klikając w logotyp, wejdziesz do pliku pdf z programem danego organizatora. Zaprezentowane wydarzenia odbywają się w realu lub online. Na część z nich obowiązuje rejestracja, na pozostałe masz wstęp wolny. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku i przenieś się w świat nauki i sztuki.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Akademia Muzyczna
im. Ignacego Jana Paderewskiego
w Poznaniu

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu​

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Politechnika Poznańska

Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu

Laboratorium Wyobraźni FUAM

Zapraszamy na koncert finałowy XXVII edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Jak zabrzmi muzyka wykonywana przez instrumentalistów z udziałem sztucznej inteligencji, która tworzyć będzie warstwy dźwiękowe i wizualne w oparciu o materiał muzyczny wykonywany na żywo na scenie?
W sobotę 20 kwietnia 2024 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Auli Nova Akademii Muzycznej (pl. S. Stuligrosza 1) na Koncert na zakończenie XXVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Będzie to wydarzenie intermedialne, wykorzystujące narzędzia takie jak: live electronics, live video, algorytmy muzyczne oraz sztuczną inteligencję do stworzenia koncertu angażującego ludzi i maszyny. Zaprezentowany zostanie fragment interaktywnej video-opery „Jest na to czas i miejsce”, podczas którego publiczność będzie mogła wejść w dialog z chatbotem.
Podczas koncertu zaprezentuje się Trans-for-Matha Ensemble oraz Poznańska Orkiestra Laptopowa (Lambdaensemble), która wykona utwór na smartfony i elektronikę. Lambda Ensemble to wspólna inicjatywa Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM. Jest to jedna z pierwszych w Polsce regularna orkiestra laptopowa, wykorzystująca współczesne metody programistyczne takie jak live coding. Zakończeniem koncertu będzie wspólne „dzieło” wszystkich zaangażowanych (w tym bytów wirtualnych). Koncert poprowadzi dr Michał Janocha.
Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, które można pobrać za pomocą systemu Bilety24 lub w siedzibie Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.​
Więcej
Skip to content