Logo Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Konferencja prasowa. Podsumowanie

26 marca 2024 roku o godzinie 11:00 odbyła się konferencja prasowa mająca na celu poinformowanie dziennikarzy o nadchodzącej edycji Festiwalu. Konferencja odbyła się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w najnowszej inwestycji UPP, czyli w Centrum Dobrostanu i Zdrowia Zwierząt.

 

Przedstawiciele uczelni biorących udział w festiwalu zaprezentowali program, który będzie realizowany podczas Festiwalu. Głos zabrał także prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UPP prof. dr hab. Piotr Goliński, który przywitał gości i przypomniał ideę Festiwalu. 

 

Po części oficjalnej odbyła się wycieczka po nowym budynku Centrum Dobrostanu i Zdrowia Zwierząt, który dzięki zaawansowanemu technologicznie wyposażeniu ma stanowić ważne miejsce w dziedzinie diagnostyki weterynaryjnej w kraju. Centrum łączy w sobie funkcje jednostki badawczej, pomagającej w rozwoju badań z zakresu nauk biologicznych, zootechniki, weterynarii, a także badań przedklinicznych i translacyjnych, jak również świadczącej usługi dla przemysłu i społeczeństwa. 

Pierwsze propozycje jednostek UAM

Opublikowaliśmy pierwsze propozycje Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w  Poznaniu. W przygotowanie wydarzeń festiwalowych włączyły się wydziały oraz pozostałe jednostki uniwersyteckie. Znajdziecie propozycje Ogrodu Botanicznego, Biblioteki Uniwersyteckiej, a także filii zamiejscowych. Program jest naprawdę różnorodny!

Program UAM: https://festiwal.amu.edu.pl/programy/uam/

Program Uniwersytetu Przyrodniczego już dostępny!

W zakładce Programy organizatorów pojawił się kolejny harmonogram. Są to propozycje spotkań festiwalowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Poruszone zostaną kwestie wykorzystania AI w
w rolnictwie, hodowli zwierząt, ochronie klimatu. Jeden z wykładów skupi się na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: Czy sztuczna
inteligencja pomoże wyżywić świat i ochronić klimat?

 

16 kwietnia na UPP czekają na Was wykłady, warsztaty, pokazy naukowe, stoiska interaktywne, a nawet koncert!

Link do programu: https://tiny.pl/dtn1n

Odwiedź ścieżki edukacyjne Laboratorium Wyobraźni!

Laboratorium Wyobraźni, czyli centrum edukacji Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego zaprasza na dwa dni festiwalowe. 

15 i 19 kwietnia możecie skorzystać ze ścieżek edukacyjnych, także tych interaktywnych, Ścieżka interaktywna „Kalejdoskop” pozwoli zrozumieć uczestnikom, dlaczego w lustrze widzimy odwrócony obraz, jak to się dzieje, że odbicia światła od luster tworzą niesamowite wzory. Pozwoli odkryć tajemnice kosmosu i zrozumieć, jak działają lunety astronomiczne. 

Jakie jeszcze ścieżki będą dostępne podczas PFNiS?

Link do programu: https://tiny.pl/dtcwk

W zakładce programy pojawił się program UMP i UEP

Jesteście ciekawi, jakie wydarzenia czekają na Was w tegorocznej odsłonie? Pierwszy program został opublikowany w zakładce Programy Organizatorów. Są to propozycje wykładów i warsztatów przygotowanych przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz program Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 

Zaproponowane przez UMP wydarzenia odbędą się 16 kwietnia w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym lub Collegium Pharmaceuticum.  Jednym z pierwszych spotkań będzie wykład dotyczący wykorzystania Al w medycynie: jej wykorzystaniu w obszarach Medycyny 4 P. 

Zobacz cały program:  https://tiny.pl/dgsm2

 

Wydarzenia oferowane przez UEP odbędą się 19 kwietnia, a ich uczestnicy dowiedzą się między innymi:

  • Do czego miasta i regiony wykorzystują sztuczną inteligencję? 
  • Czy sztuczna inteligencja jest naprawdę inteligentna?
  • Czy te oczy mogą kłamać? Co przyciąga naszą uwagę w sieci.

Zobacz cały program: https://tiny.pl/dt79x

Twórcza wyobraźnia niejedno ma imię!

Rusza VII Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu „Studenckie impresje” 2024!

 

Konkurs odbędzie się w ramach XXVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, pod Patronatem JM Rektor UAM i Dziekanów Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa.

Twórcza wyobraźnia niejedno ma imię! Laboratorium Edukacji Artystycznej WSE UAM serdecznie zaprasza studentów UAM do podjęcia artystycznego wyzwania i wzięcia udziału w tym inspirującym wydarzeniu. Aktywizacja myślenia oraz działania twórczego sprawia, że tam, gdzie brakuje już słów, zawsze jest czas na sztukę! Warto też powalczyć o cenne nagrody ufundowane przez JM Rektor UAM, Dziekanów WSE i WAiK oraz Rodzinę Patrona.

Szczegóły: https://tiny.pl/dg7gp

Sztuczna inteligencja motywem przewodnim Festiwalu

W dniach 15-20 kwietnia 2024 roku odbędzie się 27. edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wiodące poznańskie ośrodki akademickie i naukowe zapraszają w tych dniach do swoich przestrzeni wszystkie osoby zainteresowane nauką i sztuką. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie sztuczna inteligencja.

W związku z rosnącym wpływem sztucznej inteligencji i jej bardzo szybkim rozwojem, w tym roku naukowcy pochylą się nad tym zagadnieniem i pokażą je w różnych aspektach i z perspektywy różnych dziedzin. Ze względu na to, że technologia oparta o sztuczną inteligencję dotyka niemal wszystkich wymiarów życia, prowadzi do nowych zachowań i generuje wyzwania nowego typu. Dlatego warto zrozumieć szanse i perspektywy związane z tym obszarem.

W programie znajdą się także wydarzenia, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród publiczności.

Festiwal zakończy się koncertem organizowanym przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Konkurs w mediach

Czy pamiętasz, jaką niesamowitą przygodę przeżyliśmy razem podczas ostatniej edycji festiwalu? 
Czy to było spotkanie z inspirującymi ludźmi, odkrywanie fascynujących zjawisk naukowych, czy artystyczne doświadczenie? Teraz masz szansę podzielić się tą wyjątkową chwilą! 

Jak wziąć udział w konkursie?

Napisz komentarz pod postem na festiwalowym koncie FB, opisując swoje najlepsze wspomnienie z ubiegłorocznej edycji festiwalu. Możesz tam również oznaczyć nas na zdjęciu, które najlepiej oddaje Twoje doświadczenia.

Dwie najbardziej kreatywne i inspirujące odpowiedzi zostaną nagrodzone paczką gadżetów PFNiS!

Zgłoszenia przyjmujemy do 4 kwietnia br. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na naszym profilu FB. Czekamy na Wasze historie!

Poznański Festiwal
Nauki i Sztuki

To akademickie wydarzenie popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju.

W ciągu tych dni naukowcy poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy.

0 0
dni festiwalowych
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.​
Więcej
Skip to content