Zmysły w turystyce

Kiedy: 26/04/2018
Gdzie: Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, ul. Krygowskiego 10, Aula Krygowskiego
Typ imprezy: Wykłady
Dziedzina: geografia

Podróżując po świecie odbieramy ze środowiska różne sygnały które są porządkowane w naszym umyśle. Za odbiór bodźców ze środowiska odpowiadają nasze zmysły: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. Dzięki zaangażowaniu większej liczby zmysłów w postrzeganiu otaczającego na świata, jesteśmy bardziej zaangażowani, intensywniej doświadczamy oraz czujemy większą satysfakcję. Celem prezentacji jest pokazanie przykładów atrakcji angażujących różne zmysły w turystycznym doświadczaniu otaczającego nas świata.