Zmienność krajobrazowo-kulturowa w obiektywie H. Jefimowicz

Zdjęcia z kategorii fotografii podróżniczej obejmują strefy klimatyczne (arktyczną, pustynną i półpustynną, równikową i podzwrotnikową oraz wysokogórską) i ludzi tam żyjących (np. Himba, Herera,Ticuna, Szerpowie) o odmiennej kulturze i religii.

Kiedy: 26/04/2018
Gdzie: Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, ul. Krygowskiego 10, hol Collegium Geographicum
Typ imprezy: Wystawy
Dziedzina: geografia

Na wystawę składają się plansze z autorskimi zdjęciami wykonane podczas kilku podróży wraz z krótkimi komentarzami . Przedstawiają krajobrazy: arktyczny (Spitsbergen , Islandia), pustynny i półpustynny (Namibia, Patagonia), równikowy i podzwrotnikowy (Amazonia), wysokogórski ( Himalaje Nepalu i Indii). Odpowiednim krajobrazom autorka przyporządkowuje zmienność kulturową. Na zdjęciach przedstawia ludzi różnych kultur i religii.

Wystawa trwa przez cały dzień festiwalowy.