Zastosowania teledetekcji satelitarnej w badaniach środowiska przyrodniczego

W ostatnim dwudziestoleciu zwiększyła się dostępność do danych satelitarnych, które wykorzystywane są do analizy zjawisk i procesów zachodzących w środowisku..

Kiedy: 24/04/2018
Gdzie: Budynek Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, ul. Piątkowska 94E, Sala 109
Typ imprezy: Wykłady
Dziedzina: nauki rolnicze

W ostatnim dwudziestoleciu zwiększyła się dostępność do danych satelitarnych, które wykorzystywane są do analizy zjawisk i procesów zachodzących w środowisku. Zobrazowania satelitarne dają całkiem nowe możliwość dokonywania analiz w różnych dziedzinach: geomorfologii, geografii, klimatologii, hydrologii i ochronie środowiska. Celem prezentacji będzie przedstawienie źródeł danych satelitarnych oraz możliwości ich wykorzystania do detekcji zjawisk ekstremalnych: powodzi, susz, pożarów i zanieczyszczeń środowiska.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

zarejestruj się na to wydarzenie

*Pola obowiązkowe