Wystawa w Ogrodzie Botanicznym od 18 stycznia do 11 marca 2018

Ogród Botaniczny UAM zaprasza na wystawę Maho Ikushimy pt. „Rośliny w kaligrafii japońskiej i poezji haiku”.

Kiedy: 18/01/2018
Gdzie: Ogród Botaniczny UAM, ul. Dąbrowskiego 165
Typ imprezy: Wystawy

Wystawa jest maleńkim okienkiem, przez które odwiedzający gość-wędrowca może wejrzeć w świat kaligrafii, przyniesionej współcześnie przez Maho Ikushimę z Kraju Wschodzącego Słońca i praktykowanej nad Wartą. Oglądać można zestaw obrazów kaligrafii odwołujących się do roślin, głęboko osadzonych w kulturze japońskiej takich jak wiśnie, kamelie, klony czy hortensje.

Przedstawione na wystawie kaligrafie poezji haiku wykonała Maho Ikushima, która ze sztuką kaligrafii obcowała w rodzinnej Japonii, w pełnym tradycji Kyoto. Kaligrafie nazw roślin wykonali polscy uczniowie ćwiczący pod jej opieką w grupie kaligrafii przy świątyni Engakuin w Poznaniu. Uczniami są osoby w różnym wieku i o różnym zawodzie, których połączyła ciekawość i zamiłowanie dla tej cząstki kultury dalekiej Japonii, kraju w którym zaawansowana technika i nowoczesność, na co dzień przenika się i czerpie głęboko z kulturowej tradycji.

Wystawę można oglądać od 18 stycznia do 11 marca 2018 roku w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 165.

Godziny otwarcia mona znaleźć na stronie ogrodu.