Warsztat krytyka filmowego

Gdzie: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, s. 218 (II piętro)

Czy zamieszczony na Facebooku post z wrażeniami po seansie może już być recenzją? A tweet? Co wyróżnia dobre teksty krytyczne? Jak wypracować indywidualny styl? Proponowany warsztat to pierwszy krok w kierunku własnych krytycznych poszukiwań. Podczas zajęć przyjrzymy się rozmaitym obliczom krytyki filmowej we współczesnej przestrzeni medialnej. Zastanowimy się, jak należy patrzeć na dzieło filmowe, by dostrzec w nim elementy, na które warto rzucić światło w przygotowywanym tekście. Zapoznamy się również z dziesięcioma zasadami, które każdy krytyk — zarówno ten początkujący, jak i doświadczony — powinien mieć w głowie, gdy zasiada do klawiatury z zamiarem napisania dobrej, rzetelnej, porywającej czytelnika recenzji.

Propozycja Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych.

Koordynator: dr Sylwia Karolak
E-mail: skarolak@amu.edu.pl