Walki sumo robotów LEGO Mindstorms

Zapraszamy na pokazy „Walki sumo robotów LEGO Mindstorms” z omówieniem budowy oraz pokazami walk. Robot w trakcie walki nie może opuścić ringu ani też być wypchnętym. Ma zlokalizować przeciwnika i go wypchnąć za ring. Komunikacja z nim jest niedozwolona.

Kiedy: 26/04/2018
Gdzie: Wydział Fizyki UAM, ul. Umultowska 85, salka dydaktyczna
Dziedzina: fizyka

Igor Białobłocki, Michał Chojnacki, Jerzy Kozłowski, Wojciech Kubicki, Wojciech Maciałowicz, Borys Peshkov, Jakub Retkowski, Aleksander Unruh pod opieką dra Krzysztofa Modelskiego z I Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Dwujęzycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz prof. UAM dr hab. Jacek Kubicki z Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na wykład „Walki sumo robotów LEGO Mindstorms” z omówieniem budowy wraz z pokazami walk. Robot w trakcie walki nie może opuścić pola walki ani też dać się z niego wypchnąć. Jego zadanie to zlokalizowanie przeciwnika oraz wypchnięcie go za ring. Robot musi być samodzielny. Komunikacja z nim jest niedozwolona. 3 powtórzenia: 10:00 – 10:45, 11:00 – 11:45, 12:00 – 12:45, pojemność salki 22 osoby.