Turniej Językowy „Na miejsca, fertig, go”

Turniej językowy "Na miejsca, fertig, go" dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Gdzie: Collegium Polonicum w Słubicach UAM, ul. Kościuszki 1, Słubice, aula
Dziedzina: języki obce
Limit miejsc: Zapisanie się do dnia 16.04.207 - Każda drużyna powinna liczyć 4 osoby. (max. 2 drużyny z jednej szkole)

Przedsięwzięciem Lektoratu Języków Obcych Collegium Polonicum jest zorganizowanie i przeprowadzenie drużynowego turnieju językowego „Na miejsca, fertig, go” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem turnieju jest ukazanie młodzieży, jak olbrzymią satysfakcję i przyjemność mogą oni czerpać z uczenia się języków obcych i posługiwania się nimi. Organizatorki turnieju pragną również pokazać, jak ważne we współczesnym świecie jest pojęcie wielojęzyczności i posługiwanie się językami obcymi „bez granic“. Zadania konkursowe będą dotyczyć jednocześnie języka niemieckiego i angielskiego oraz wiedzy o kulturze obu obszarów językowych.