Trzy Sztuki w Antarktyce

Gdzie: Nadnotecki Instytut UAM w Pile, ul. Kołobrzeska 15, Hol Instytutu
Typ imprezy: Wystawy
Brak wolnych miejsc

„Trzy Sztuki w Antarktyce” – bezprecedensowe przedsięwzięcie w polskiej kulturze, sztuce i świecie mediów. Pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki, a tam niezwykłe wydarzenia transmitowane na antenie Polskiego Radia.

W lutym 2017  roku zespół, w skład którego wchodzili przedstawiciele trzech dziedzin polskiej kultury i sztuki (filmu, muzyki i fotografii), popłynął jachtem żaglowym Selma Expeditions do Antarktyki. Miejsca, które za kilka lat może stać się centrum wydarzeń o znaczeniu globalnym, a jego kondycja ma istotne znaczenie dla przyszłości całego świata. Uczestnicy rejsu, inspirowani podróżą, dziką naturą i ekstremalnymi warunkami panującymi na krańcach świata, zmierzyli się z wyjątkowymi wyzwaniami artystycznymi w obszarach filmu, muzyki i fotografii.

Śmiałkowie postawili przed sobą kilka bardzo ambitnych celów. Jednym z nich, zrealizowanym już podczas wyprawy, był pierwszy w historii koncert polskiego artysty w Antarktyce. Adam Nowak napisał podczas rejsu nowy utwór słowno-muzyczny inspirowany wyprawą i wykonał go podczas wyjątkowego antarktycznego koncertu na końcu świata, przechodząc tym samym do historii.

Efekty realizacji kolejnego celu artystycznego, tym razem w dziedzinie fotografii, będziecie mogli Państwo oglądać właśnie na tej wystawie. Autorem fotografii jest Bartosz Stróżyński, pomysłodawca i szef przedsięwzięcia. Dla Bartosza była to już czwarta wizyta fotograficzno-filmowa w Antarktyce. Tym razem skoncentrował się przede wszystkim na pięknie i przemijaniu gór lodowych.