Techniki tkackie

Pokaz Pracowni Tkaniny oraz technik tkackich. Warsztaty papier-mache oraz usztywnianie materiałów klejem PVA.

Gdzie: UAP, bud. A, Al. Marcinkowskiego 29, sala 3 później bud. B, ul. Lewandowskiej 20, sala 122
Limit miejsc: 5 miejsc

Spotkanie w dwóch etapach:

1. Pokaz Pracowni Tkaniny oraz technik tkackich.

(zapoznanie z podstawowymi terminami jak osnowa i wątek, zarobienie, pokaz splotów)

2. Warsztaty papier-mache oraz usztywnianie materiałów klejem PVA.

(Wykonanie w technice papier-mache przestrzennej formy użytkowej wykończonej fakturą ze specjalnego piasku.)

Ze względu na małe pomieszczenie warsztatowe, zajęcia przewidziane są maksymalnie dla 5 osób (młodzież i dorośli). Uczestnicy zapoznają się z: – podstawami tkactwa klasycznego, -pracami realizowanymi przez studentów, – efektami moich eksperymentów, -pracami wykonanymi przez studentów na warsztatach , -oraz wykreują formę przestrzenną z masy papierowej i piasku, którą po utwardzeniu/wyschnięciu będą mogli zabrać.

Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

zarejestruj się na to wydarzenie

*Pola obowiązkowe