Tango argentyńskie – od społecznej integracji, przez polityczne uwikłanie do intymnej ekonomii tanga.

Gdzie: Wydział Studiów Edukacyjnych UAM, ul. Szamarzewskiego 89, bud D., sala 508
Typ imprezy: Wykłady

Prezentacja ma na celu zarysowanie ewolucji tanga argentyńskiego od jego wielokierunkowych korzeni przez społeczny i socjalny wymiar tanga w Buenos Aires, ograniczeń lat 50tych XX wieku związanych z polityką wojskowego rządu po odsunięciu od władzy Perona oraz zalewem kultury popularnej po jego odrodzenie w ekonomicznej formie produktu narodowego i symbolu Argentyny.

Prezentowany temat ma charakter inspiracyjny, pozwala na szersze spojrzenie na tango argentyńskie, często tańczone z pasją, jednak bez dostrzegania jego ewolucyjnych aspektów i zmian dokonujących się w jego obszarze.  Dla osób nie związanych z tangiem udział w prezentacji będzie okazją do poznania barwnej kultury tanga, dla pasjonatów, możliwością spojrzenia na własną pasję z perspektywy wydarzeń społeczno-ekonomicznych.

Data: 2018-04-25 Godzina: 16:00 - 17:30