Tańce i przyśpiewki z regionu Śląska oraz Lublina

Repertuar "Łaników" obejmuje także tańce innych regionów Polski, między innymi lubelskie, kurpiowskie, kaszubskie, śląskie, żywieckie oraz tańce narodowe takie jak kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur.

Kiedy: 22/04/2018
Gdzie: Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, Plac Kolegiacki,
Typ imprezy: Koncerty

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Łaniki“ przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu pod kierunkiem Joanny Bonickiej powstał 28 lat temu. „Łaniki” są zespołem folklorystycznym, który propaguje przede wszystkim tańce i przyśpiewki z Wielkopolski.

Repertuar „Łaników” obejmuje także tańce innych regionów Polski, między innymi lubelskie, kurpiowskie, kaszubskie, śląskie, żywieckie oraz tańce narodowe takie jak kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur.

Zespół daje koncerty w szkołach, domach kultury, uświetnia swoją obecnością imprezy okolicznościowe, charytatywne, a także uczestniczy w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Polsce.