Świadomość w odbiorze realizacji artystycznych jako wspólnego wysiłku twórcy i odbiorcy

Gdzie: UAP, bud. B, ul. Lewandowskiej 20, sala 02
Typ imprezy: Wykłady

Analiza dzieła artystycznego jako zjawiska komunikacji związanego z przestrzenią i cielesnością jako przejawami kultury. Rozważania wokół dzieł artystycznych Hiroshiego Sugimoto, Johna Baldessari, a także akcji artystycznej „Regeneracja – Dzielnica Artystyczna – Śródka”. Badanie semiotyki przestrzeni w oparciu o eseje Jacka Lejmana „Status semiotyki przestrzeni”, Marica Marlou-Pontiego, Rolanda Barthesa. Wykładowi towarzyszyć będzie pokaz multimedialny przedstawiający dzieła wspomnianych powyżej artystów.

Wydział Malarstwa i Rysunku UAP

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu