ŚLADAMI EWOLUCJI GRA EDUKACYJNA

Czy ukończysz grę jako kangur, krzak jałowca czy jako pająk nie ma znaczenia. Ważne byś przed innymi ukończył walkę o przetrwanie ...

Kiedy: 26/04/2018
10:15 - 11:15 | 11:30 - 12:30 | 12:45 - 13:45 | 14:00 - 15:00
Gdzie: Wydział Biologii UAM, Kampus Morasko, ul. Umultowska 89,
Typ imprezy: Gry
Dziedzina: biologia
Brak wolnych miejsc

Edukacyjna gra planszowa – śladami ewolucji – celem gry jest wyewoluowanie w organizm współczesny, startując od ostatniego wspólnego przodka wszystkich żyjących organizmów, LUCA (Last Universal Common Ancestor). Aby wygrać, musisz ewoluować szybciej niż inni gracze. Nie jest istotnym czy ukończysz grę jako kangur, krzak jałowca czy jako pająk — ważne abyś przed innymi ukończył(a) „walkę o przetrwanie”. Na swej drodze do czasów współczesnych doświadczysz wielu szczególnych zdarzeń ewolucyjnych! Gra wspomaga nauczanie systematyki, podstaw współczesnej taksonomii, pokazuje zależności ewolucyjne oraz historię powstawania większości współcześnie żyjących grup organizmów.

*Pracownia Biologii Ewolucyjnej IBŚ WB UAM

Koordynator: dr hab. Bożena Sikora