Sekrety roślin

Kiedy: 24/04/2018
10:00 - 11:15 | 11:45 - 13:00
Gdzie: Budynek Katedry Fizjologii Roślin, ul. Wołyńska 35, Sala ćwiczeniowa Katedry Fizjologii Roślin (parter)
Dziedzina: nauki rolnicze
Brak wolnych miejsc

Uczniowie wykonają samodzielnie doświadczenia dotyczące przebiegu fotosyntezy, zaobserwują i zidentyfikują gaz, który rośliny wytwarzają w procesie fotosyntezy („moczarka w roli głównej”). Pokaz prostych eksperymentów wyjaśni również skąd bierze się różnorodność kolorystyczna świata roślinnego. Udowodnimy, że kolory w roślinach są często składanką różnych barwników w myśl hasła „barwa tkwi w roślinach”. Uczestnicy przekonają się, że ich kolorystyka zależy także od różnych czynników środowiskowych np. pH środowiska, czy obecności jonów metali. A na koniec tusz z liści i nie tylko. Zapraszamy!