Scenariusz filmowy – liczy się nie tylko pomysł

Krótki kurs wprowadzający uczestników w tajniki scenariopisarstwa, na którym zapoznają się oni z pierwszymi krokami, jakie należy uczynić, aby przelać wizję fabuły filmu na arkusz scenariuszowy.

Gdzie: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, s. 321 (III piętro)
Brak wolnych miejsc

Warsztaty „Scenariusz filmowy – liczy się nie tylko pomysł” stanowić mają krótki kurs wprowadzający uczestników w tajniki scenariopisarstwa, na którym zapoznają się oni z pierwszymi krokami, jakie należy uczynić, aby przelać wizję fabuły filmu na arkusz scenariuszowy. Słuchacze dowiedzą się m.in., jak wygląda profesjonalnie napisany scenariusz, na co należy zwracać uwagę tworząc historię w oparciu o zasady dramaturgiczne i schematy narracyjne oraz w jaki sposób skomponować dobrą scenę dialogową, skonstruować ciekawego bohatera, napędzić akcję, zbudować napięcie czy też wzniecić wciągający konflikt. Warsztaty będą miały charakter ćwiczeń poprzedzonych krótkimi wprowadzeniami.

Koordynator: dr Sylwia Karolak
E-mail: skarolak@amu.edu.pl