Sarajewo. Magia bałkańskiego miasta

Sarajewo - miasto magiczne, wyjątkowe, na pograniczu wielu światów.

Gdzie: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, s. 222 (II piętro)
Typ imprezy: Wystawy

Sarajewo jest miastem magicznym, wyjątkowym, na pograniczu wielu światów. W jego historii mieszają się różne kultury i wpływy. Wystawa będzie okazją do prezentacji fotografii współczesnego miasta wykonanych w ramach prowadzonych badań.

Kojarzone przede wszystkim z wojną lat 90-tych Sarajewo jest dziś tętniącą życiem europejską stolicą, kryjącą wiele tajemnic. Jest celem podróży wielu turystów, ale niełatwo wówczas poznać życie i krajobraz codzienności Sarajliji, jak mówią o sobie mieszkańcy miasta.

Wystawa pokaże fragmenty skomplikowanej i fascynującej mozaiki jaką jest stolica Bośni i Hercegowiny. Być może stanie się ona dla wielu początkiem wędrówki, a dla innych zaskoczeniem i okazją do refleksji nad nieodległym, a nieznanym nam światem.

Nie zabraknie także próbki języka i kilku kulinarnych przepisów, będzie też można porozmawiać z autorem fotografii.