Raku

Raku to prastara japońska technika wypalania szkliwionej ceramiki. Spektakularna i widowiskowa metoda została tak opracowana aby umożliwić powstawanie niezwykłych efektów kolorystycznych na powierzchni wypalanych przedmiotów niemal samoczynnie.

Gdzie: UAP, bud. B, ul. Lewandowskiej 20, Dziedziniec

Raku to prastara japońska technika wypalania szkliwionej ceramiki, której istotą jest swoiste „przyłapywanie” natury na „gorącym uczynku”. Spektakularna i widowiskowa metoda została tak opracowana aby umożliwić powstawanie niezwykłych efektów kolorystycznych na powierzchni wypalanych przedmiotów niemal samoczynnie. Efekty RAKU są więc zawsze niespodzianką, bywają wspaniałe. Jest więc RAKU techniką ceramiczną jednocześnie doświadczeniem kontaktu z naturą, z jej chwilowym i niepowtarzalnym stanem. Festiwal Nauki i Sztuki jest dobrą okazją do przeprowadzenia cyklu takich pokazowych spektakularnych wypałów.

Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu