Puszcza Amazońska z bliska i z daleka w świetle presji człowieka

Kiedy: 24/04/2018
Gdzie: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Budynek Biocentrum, ul. Dojazd 11, Sala A
Typ imprezy: Wykłady
Brak wolnych miejsc

Puszcza Amazońska – „zielone płuca świata”! Co o niej wiemy? Czy jest to tylko „zielone piekło” z opisów podróżników? Dlaczego dopiero niedawno udało ustalić się jej źródła? Jak dalece ją eksploatujemy? Czy tempo jej wycinki widoczne jest z kosmosu? Jak ono wygląda i jaka jest jego przyczyna? Co dzieje się z terenami po wycince drzew? Czy mamy szacunek dla jej bezmiaru i majestatu? A może jest ona efektem „zdziczałych ogrodów” dawnych kultur Indian po eksterminacji przez konkwistadorów? Ile zagadek jeszcze skrywa?

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu