POZNAJ PRZYRODĘ WPN WIELKOPOLSKIEGO PARKU NARODOWEGO ZAJĘCIA TERENOWE stan na 2018.04.18 wolnych 30 miejsc

Zapraszamy do Wielkopolskiego Parku Narodowego gdzie w małych grupach wspólnie odkryjemy ...

Kiedy: 26/04/2018
Gdzie: Stacja Ekologiczna UAM w Jeziorach
Dziedzina: biologia

Zespół pracowników Stacji Ekologicznej zapozna uczestników zajęć z przyrodą WPN w dwóch blokach zajęć (do wyboru). Blok I: uczniowie zapoznają się z różnorodnością form polodowcowej rzeźby terenu, odkrywając jej przyczynowo-skutkowy związek z różnorodnością środowisk lądowych i wodnych oraz organizmów z nimi związanych. Samodzielnie kartują formy terenu przy użyciu różnych metod geodezyjnych i kartograficznych. Blok II: uczniowie poznają główne typy ekosystemów, najważniejsze drzewa i krzewy WPN, przykładowe gatunki obce i inwazyjne, a przy użyciu mikroskopu odkryją tajemniczy świat żywy ukryty w kropli wody z malowniczego Jeziora Góreckiego, skąd samodzielnie pobiorą próbki wody. Uczniowie wykonają odczyty w ogródku meteorologicznym. W programie obu bloków praca w mniejszych 15-osobowych grupach oraz wizyta w Muzeum Przyrodniczym WPN.

*Stacja Ekologiczna UAM w Jeziorach

Koordynator: dr hab. Bożena Sikora