Poszukiwanie rozwiązań w trudnych sytuacjach w pracy z młodzieżą – o dostrzeganiu potencjału drugiego człowieka

Gdzie: Wydział Studiów Edukacyjnych UAM, ul. Szamarzewskiego 89, bud D., sala 501
Kategoria wiekowa: Dla dorosłych
Brak wolnych miejsc

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z elementami metody Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, którą można wykorzystywać w pracy pedagogicznej z młodym człowiekiem. Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach skupia się osiąganiu celu wyznaczonego przez klienta, poprzez poszukiwanie jego zasobów, które mogą okazać się pomocne na drodze do realizacji obranego zamierzenia. Jej użycie zalecane jest w przypadku kontaktu z klientami zgłaszającymi różnego rodzaju problemy, w tym także z młodzieżą sprawiającą trudności wychowawcze, jednakże z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie w odniesieniu do wszelkich aktywności związanych z nawiązywaniem relacji z drugim człowiekiem i inspirowaniem go do wprowadzenia zmian w jego życiu. Tematyka warsztatów adresowana jest przede wszystkim do studentów, którzy w przyszłości będą mieli kontakt z młodzieżą w swojej pracy zawodowej, jak i również do osób aktywnych zawodowo zainteresowanych poszerzaniem swojego warsztatu pracy.

Data: 2018-04-25 Godzina: 10:00 - 12:00