POLA TĘTNIĄCE ŻYCIEM – WYSTAWA FOTOGRAFII

Wystawa ma na celu zainteresowanie biologią i ekologią gatunków związanych z polami i podkreśla znaczenie tradycyjnych praktyk rolniczych pozwalających na ich ochronę ...

Kiedy: 26/04/2018
Gdzie: Wydział Biologii UAM, Kampus Morasko, ul. Umultowska 89, Hol
Typ imprezy: Wystawy
Dziedzina: biologia

“Pola tętniące życiem” to projekt edukacyjny prowadzony przez Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian”, którego celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej wartości przyrodniczej terenów rolniczych Polski oraz propagowanie działań prowadzących do jej zachowania. Wystawa odwiedziła już wiele ośrodków edukacyjnych i instytucji związanych z rolnictwem w całej Polsce – obecnie zawitała na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu. Jest to cykl fotografii prezentujących piękno krajobrazowe i bogactwo przyrodnicze rodzimych obszarów wiejskich na tle innych krajów europejskich. Wystawa ma na celu zainteresowanie biologią i ekologią gatunków związanych z polami i podkreśla znaczenie tradycyjnych praktyk rolniczych pozwalających na ich ochronę.

*Pracownia Ekologii Populacyjnej IBŚ WB UAM