„Performuj albo giń” – prezentacja IX edycji Festiwalu Nowa Siła Kuratorska

W ramach Festiwalu Nauki i Sztuki zamierzamy zaprezentować program IX Festiwalu Nowa Siła Kuratorska (NSK) oraz koncert Witolda Oleszaka stanowiący zapowiedź projektu.

Gdzie: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, Sala Teatralna

W ramach Festiwalu Nauki i Sztuki zamierzamy zaprezentować program IX Festiwalu Nowa Siła Kuratorska (NSK) oraz koncert Witolda Oleszaka – improwizatora, performera i twórcę instrumentów – stanowiący zapowiedź projektu. Tegoroczna edycja, pod hasłem „Performuj albo giń!”, zaplanowana jest na maj 2018 roku. Wtedy to nasz wzrok (i słuch!) skierujemy na przestrzenie społeczno-kulturowe, które są wypychane poza pole widzenia, dyskredytowane, lekceważone. Umieścimy je w samym sercu festiwalowych wydarzeń: performansów muzycznych, wykładów performatywnych, warsztatów i instalacji. Festiwal jest organizowany przez studentów Instytutu Teatru i Sztuki Mediów UAM i prezentuje stworzone przez nich projekty artystyczno-badawcze z udziałem eksperymentalnych polskich twórców sztuki i naukowców. Wydarzenia koncentrują się na istotnych kwestiach społecznych i estetycznych, dla których medium stają się rozmaite formy artystyczne. Poprzez NSK pragniemy przybliżać ludziom ideę uniwersytetu, który nie kojarzy się wyłącznie z salami wykładowymi, ale także z twórczym fermentem i artystyczną kreatywnością.

Data: 2018-04-25 Godzina: 15:00 - 16:00