Papierowy warsztat

Kiedy: 22/04/2018
Gdzie: Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta (Plac Kolegiacki 17)

Działanie polegać będzie na przedstawieniu uczestnikom krótkiej historii papieru i sposobów jego wytwarzania w Azji i Europie. Podczas warsztatu poruszone zostaną zagadnienia materiałów i narzędzi potrzebnych do produkcji papieru kiedyś i dziś. Zaprezentowane zostaną przykłady introligatorstwa azjatyckiego. Po krótkim instruktażu, każdy uczestnik samodzielnie „wyczerpie” swoją kartkę papieru. Drugim podjętym przez prowadzących aspektem będzie działanie maszyny papierniczej wykorzystywanej przy pracach związanych z konserwacją papieru. W tym przypadku maszyna ta użyta zostanie do wykonania zadania pobudzającego kreatywność uczestników, jakim będzie własnoręczne stworzenie kolaży.

Wydział Malarstwa i Rysunku UAP

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu