Oddychający las – niewidzialne życie drzew

Kiedy: 24/04/2018
Gdzie: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Budynek Biocentrum, ul. Dojazd 11, Sala A
Typ imprezy: Wykłady
Brak wolnych miejsc

Las to niezwykły ekosystem, który stanowi dom dla wielu, często rzadkich, gatunków roślin i zwierząt. Jest to dla nas zarówno miejsce relaksu, jak również źródło dóbr materialnych. Drzewa, jak każdy organizm na Ziemi, oddychają emitując w ten sposób dwutlenek węgla do atmosfery. Jako rośliny zielone, za dnia, pochłaniają także ten gaz z atmosfery. Dlaczego to robią i skąd czerpią siły życiowe? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć na wykładzie.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu