O radioterapii kilka słów

Czy każdy nowotwór to rak? Technologia w walce z jednym z największych zagrożeń XXI wieku. Jak zobaczyć wnętrze i dlaczego lepiej nie latać zbyt często. Terapia radiacyjna i nie tylko pod lupą studentów z Koła Naukowego Fizyków Medycznych w Radioterapii.

Kiedy: 26/04/2018
Gdzie: Wydział Fizyki UAM, ul. Umultowska 85, salka dydaktyczna

„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.” (Maria Skłodowska-Curie)

Choroby nowotworowe na całym świecie zbierają krwawe żniwo każdego roku. Zmieniające się i ewoluujące komórki nowotworowe wymagają interwencji leczniczej. Należy szybko wykryć intruza, zidentyfikować go i zlikwidować. Ale czym właściwie jest nowotwór i skąd się bierze? Jak można go dostrzec i zniszczyć nie niszcząc nas samych? Co tak bardzo zafascynowało Marię Skłodowską-Curie w promieniowaniu? Na te i wiele innych pytań wyczerpująco odpowiedzą studenci z Koła Naukowego Fizyków Medycznych w Radioterapii.