O metodzie tworzenia… na przykładzie wybranych szkiców krytycznoliterackich

Warsztaty o metodach i środkach retorycznych stosowanych przez krytyków doby romantyzmu.

Gdzie: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, s. 226 (II piętro)
Dziedzina: język polski

Zapraszamy na warsztaty o metodach i środkach retorycznych stosowanych przez krytyków doby romantyzmu. Centralnym punktem zajęć będzie praca z tekstem (analiza wybranych szkiców, pojawią się również europejskie konteksty). Wspólnie zastanowimy się, na czym polegało indywidualne zmaganie krytyka z własnym tekstem, ale też spróbujemy przyjrzeć się próbom sterowania rozwojem literatury i jej recepcją.  Porozmawiamy na przykład o narzędziach, które wykorzystuje krytyk, co pozwoli na pełniejsze objaśnienie jego myśli krytycznoliterackiej. Podyskutujemy również o mechanizmach kreowania wizerunku krytyka.

Koordynator: dr Sylwia Karolak
E-mail: skarolak@amu.edu.pl