O innej terapii (terapiach), czyli kiedy i dlaczego ludzie potrzebują terapii zajęciowej

Kiedy: 24/04/2018
Gdzie: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne ul. Przybyszewskiego 37 a, Sala Senatu parter
Typ imprezy: Wykłady
Limit miejsc: 50 miejsc

Sytuacja osób chorych, niepełnosprawnych, ale także z różnych powodów niesamodzielnych i nieradzących sobie z codziennością bywa bardzo trudna oraz wymaga długotrwałego leczenia, pobytu w szpitalu, przyjmowania leków, poddawania się badaniom diagnostycznym oraz zabiegom medycznym. Okazuje się jednak, że sukcesy terapii medycznej nie zawsze gwarantują bezpośredni powrót do zdrowia, przywrócenie funkcjonowania sprzed kryzysu zdrowotnego oraz dobrą jakość życia. Dlatego powstała potrzeba rozwinięcia innych terapii o charakterze wspomagającym terapię medyczną. Jedną z nich jest terapia zajęciowa.

Warto postawić kilka istotnych pytań: co to jest terapia zajęciowa?, dlaczego ludzie potrzebują terapii zajęciowej?, kiedy powinni z niej skorzystać?, kim jest terapeuta zajęciowy?, gdzie w Polsce i na świecie terapeuci zajęciowi prowadzą terapię?, dlaczego warto studiować terapię zajęciową na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu?

Wykład jest próbą odpowiedzi na postawione pytania. Do udziału w wykładzie zapraszamy szczególnie osoby chcące poznać lepiej terapię zajęciową oraz osoby zainteresowane studiowaniem terapii zajęciowej na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

zarejestruj się na to wydarzenie

*Pola obowiązkowe