Nieporządek w papierach – zasady odpowiedzialności karnej a czyny popełniane przez dzieci i młodzież

Zasady odpowiedzialności karnej będą skonfrontowane z czynami zabronionymi popełnianymi przez dzieci i młodzież

Gdzie: Wydział Prawa i Administracji UAM, Al. Niepodległości 53, CIN, s. 4.7
Typ imprezy: Wykłady
Dziedzina: prawo

Wykład poświęcony zasadom odpowiedzialności karnej. Omówione zostaną przesłanki, które należy spełnić, aby zostać do takiej odpowiedzialności pociągniętym. Zasady ogólne będą skonfrontowane z czynami zabronionymi popełnianymi przez dzieci i młodzież. Wskazane zostaną wymogi odpowiedzialności karnej małoletnich. Zachowania przestępne dzieci i młodzieży oceniane będą przez pryzmat teorii społecznego uczenia się Alberta Bandury.

Koordynator: dr Michał Urbańczyk
E-mail: mur@amu.edu.pl