Neurobiologia od kuchni

Kiedy: 24/04/2018
Gdzie: Kolegium Cieszkowskich, ul. Wojska Polskiego 71C, Pracownia Neurobiologii Instytutu Zoologii (Parter)
Brak wolnych miejsc

Chcesz poznać od kuchni jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki jaką jest neurobiologia? Zapraszamy na warsztaty, na których poznasz techniki histologiczne wykorzystywane w badaniach neurobiologicznych. Zobaczysz jak przygotowuje się preparaty mikroskopowe. Nauczysz się wykonywać barwienie tkanki mózgowej, obejrzysz mózg szczura w całości, jak i pod mikroskopem. Poznasz i zaobserwujesz takie struktury jak podwzgórze czy hipokamp. Dowiesz się również, jak choroby cywilizacyjne m.in. otyłość i cukrzyca zmieniają nie tylko naszą sylwetkę ale i mózg. Zapraszamy!

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu