Miejska Wyspa Ciepła – przyczyny, skutki i możliwości zapobiegania

Kiedy: 24/04/2018
Gdzie: Budynek Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, ul. Piątkowska 94E, Sala 111
Typ imprezy: Wykłady
Dziedzina: nauki rolnicze

Każde większe miasto wpływa na lokalny mikroklimat, a to skutkuje wieloma innymi konsekwencjami zarówno dla człowieka, jak i ekosystemu miejskiego. Największy wpływ ma podwyższona temperatura, która może przyczynić się również do śmierci ludzi, ale również obniża komfort życia w miastach. Wpływa również na roślinność i zwierzęta, które dostosowują się do nowych warunków czasem lepiej niż ludzie. W najbliższym czasie przewiduje się zwiększenie tego zjawiska. Czy i jak możemy temu zapobiec?

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

zarejestruj się na to wydarzenie

*Pola obowiązkowe