Miasteczko terapeutyczne

Zapraszamy do naszego „Miasteczka terapeutycznego”, które prezentuje wybrane metody pracy. Pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz studenci Terapii zajęciowej z Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego pomogą Państwu poznać oraz

Kiedy: 24/04/2018
10:00 - 15:00 | 23:50 - 23:50
Gdzie: Centrum Kongresowo - Dydaktyczne UMP ul. Przybyszewskiego 37 a, Hol przed Salą Senatu

Miasteczko terapeutyczne, dr Mirosława Cylkowska-Nowak, dr Anna Klatkiewicz, dr Sławomir Tobis, mgr Sabina Siwiec, mgr Anna Lewczuk oraz studenci kierunku Terapia zajęciowa (Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu)

W terapii zajęciowej rozwinięto wiele różnorodnych podejść, metod, technik terapeutycznych. Wymagają one postępowania zgodnego z procedurami oraz używania różnych sprzętów i materiałów. Zapraszamy do naszego „Miasteczka terapeutycznego”, które prezentuje wybrane metody pracy. Pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz studenci Terapii zajęciowej z Wydziału Nauk o Zdrowiu  Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego pomogą Państwu poznać oraz „poczuć” terapię zajęciową. Wspólnie z nami można między innymi: poćwiczyć przy stoliku usprawniającym rękę, doznać działania integracji sensorycznej, odbyć krótką sesję treningową terapii ręki, poczuć wpływ sensoplastyki, przymierzyć symulator starości i założyć okulary imitujące zaburzenia widzenia mogące wystąpić u osób starszych.

Terapia zajęciowa to zarówno obszar badań naukowych (ang. occupational science), kierunek studiów pozwalający na zdobycie kwalifikacji zawodowych, jak i praktyka prowadzenia terapii. Terapeuci zajęciowi pracują z pacjentami/klientami w oparciu o teorie regulujące działania praktyczne. Celem terapii zajęciowej jest rozwinięcie lub przywrócenie funkcjonowania pacjentów/klientów w ramach różnych zajęć i dzięki temu poprawa ich codziennego funkcjonowania, co bezpośrednio wpływa na ich samopoczucie, odczuwanie jakości życia oraz poczucie bycia niezależnym, sprawczym, autonomicznym.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu