Marta Wyszyńska | Y.O.U.

Gdzie: Galeria Design UAP ul. Wolnica 9 Poznań
Typ imprezy: trwające
Dziedzina: sztuka

Kim jest Inny? Jak się z nim porozumieć? Czy dialog pomiędzy człowiekiem a istotą robotyczną jest możliwy? Złożona relacja oparta na mowie gestów, w której językiem komunikacji staje się ruch i światło. Za transfer intencji odpowiada dłoń – symbol powitania. Projekt jest efektem indywidualnej, artystycznej analizy koegzystencji scenicznej pomiędzy człowiekiem a maszyną. Forma obiektu oraz jego „behawior” wynikają z autorskich założeń.

dr Marta Wyszyńska Dyplom magisterski na kierunku Scenografia obroniła w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 2010 roku. Trzy lata później ukończyła studia podyplomowe na kierunku Manager kultury na Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako asystentka scenografów współpracujących z poznańskimi teatrami. Brała udział w festiwalach, warsztatach i pokazach. Od kilku lat realizuje scenografie teatralne, reklamowe i filmowe. Prowadzi także warsztaty scenograficzne. Od 2012 roku współprowadzi Pracownię Scenografii na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym.

Data wydarzenia: 5–29.10.2020 (finisaż: 29.10.2020 godz. 17.00)

Godziny funkcjonowania galerii (wt.-niedz.) w godzinach 13.00–17.00

Wstęp wolny: TAK (do 5 osób w galerii jednocześnie)

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu