Legendarne poszukiwania skarbu

Gra terenowo-edukacyjna łącząca w sobie elementy geocachingu, biegów na orientację i podchodów. Zadania i ciekawostki o tematyce geograficznej, a cel - iście piracki: znaleźć ukryty skarb.

Kiedy: 26/04/2018
Gdzie: Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, ul. Krygowskiego 10, start pod kopułą
Kategoria wiekowa: Dla najmłodszych
Dziedzina: geografia

Celem jest pokazanie relacji i zachowań, jakie występują między człowiekiem a przestrzenią. Człowiek, jako użytkownik środowiska miejskiego, dostosowuje swoje reakcje do otoczenia przybierając wybraną postawę. Przeprowadzony warsztat pokaże między innymi, jakie znaczenie może mieć rozmieszczenie mebli miejskich w przestrzeni na zachowania użytkowników tej przestrzeni.

Aniela Rząsa, Mateusz Ośko, Aleksander Jesiołowski, Patryk Jezierski

Wiele powtarzających się edycji przez cały dzień festiwalowy, limit miejsc dla jednej grupy: 20