Kotewka orzech wodny – roślina chroniona

Kiedy: 24/04/2018
Gdzie: Budynek Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, ul. Piątkowska 94E, Sala 111
Typ imprezy: Wykłady
Dziedzina: nauki rolnicze

Kotewka orzech wodny (Trapa natans L.) jest rośliną zagrożoną wyginięciem na terenie Polski oraz w krajach ościennych (Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś i Litwa). W przeszłości kotewka zajmowała duże połacie Europy, aż po Szwecję i Finlandię, zaś obecnie obszar Rosji i Litwy stanowi jej najdalszy północny zasięg. W Polsce znajduje się pod ścisłą ochroną lecz z uwagi na przekształcenia środowiska wodnego wciąż ubywa zasiedlanych przez nią stanowisk.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

zarejestruj się na to wydarzenie

*Pola obowiązkowe