Kornik z bliska

Po czym poznać kornika? Ile zębów ma kornik? O cechach morfologicznych ułatwiających życie w drewnie, o różnorodności gatunkowej korników (Scolytinae).

Kiedy: 24/04/2018
Gdzie: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Budynek Biocentrum, ul. Dojazd 11, Hol
Dziedzina: nauki leśne

Pokaz spreparowanych okazów korników z wykorzystaniem mikroskopów stereoskopowych z omówieniem ich specyfiki morfologicznej oraz diagnostyka swoistych uszkodzeń drewna i kory powodowanych przez korniki.

Prowadzący: Studenci Koła Naukowego Leśników, Sekcja Entomologiczna + naukowcy z Katedry Entomologii Leśnej Wydziału Leśnego  UPP