Koncert chóru Hibike

Festiwal Krótkich Form Naukowych: Muzyka

Gdzie: Wydział Neofilologii UAM, al. Niepodległości 4, sala C3
Typ imprezy: Koncerty

Chór Kameralny Hibike to żeński chór, działający trzeci rok przy Zakładzie Japonistyki UAM w Poznaniu. Jesteśmy amatorskim zespołem, który powstał z inicjatywy dyrygentki – Katarzyny Jaskóleckiej, absolwentki Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Każda z chórzystek jest mniej lub bardziej zakochana w Japonii – dlatego też trzon naszego zespołu stanowią studentki Japonistyki. Zgodnie z naszą nazwą – Hibike, czyli z języka japońskiego „rozbrzmiewać”, zgłębiamy tajniki sztuki wokalnej pod czujnym uchem naszej dyrygentki. Wykonujemy tradycyjną i współczesną muzykę japońskich twórców. Można nas usłyszeć na takich wydarzeniach jak Festiwal Fantastyki Pyrkon, Festiwal Nauki i Sztuki, Dni Różnorodności Kulturowej. W programie dzisiejszego koncertu znajdą się m.in. utwory Joe Hisaishi znane z filmów Studia Ghibli.

Data: 2018-04-25 Godzina: 14:00 - 14:30