Jak trudny jest język polski dla obcokrajowca?

Ucząc się obojętnie jakiego języka obcego, napotykamy zawsze na pewne jego aspekty gramatyczne, które sprawiają nam sporo kłopotów. W czasie warsztatu spojrzymy na wybrane aspekty gramatyki języka polskiego i wspólnie zastanowimy się, jak je wytłumaczyć

Gdzie: Wydział Anglistyki, Collegium Chemicum, ul. Grunwaldzka 6, sala 235
Dziedzina: języki obce

Ucząc się obojętnie jakiego języka obcego, napotykamy zawsze na pewne jego aspekty gramatyczne, które sprawiają nam sporo kłopotów. Dzielnie walczymy z czasami w języku angielskim czy z rodzajnikami w języku niemieckim czy niderlandzkim. A co uważa za najtrudniejsze obcokrajowiec uczący się języka polskiego? Czy chcąc nauczyć go odmiany przez przypadki, wystarczy mu podać pytania do poszczególnych przypadków? W czasie warsztatu spojrzymy na wybrane aspekty gramatyki języka polskiego i wspólnie zastanowimy się, jak je wytłumaczyć obcokrajowcowi.

Koordynator: dr Tomasz Skirecki
E-mail: tomski@wa.amu.edu.pl