Jak dawniej leczono

Odwiedź Muzeum Uniwersytetu Medycznego  i zobacz jakich narzędzi używano dawnej w praktyce medycznej.

Kiedy: 02/02/2018
Gdzie: Muzeum Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, ul. Bukowska 70, 60-567 Poznań
Typ imprezy: Wystawy

Muzeum Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego gromadzi przedmioty związane z własną historią oraz rozwojem medycyny i farmacji.

Ekspozycja prezentowana jest w dwóch salach mieszczących się na dwóch poziomach. Zbiory muzealne stale się rozrastają – trafia do nich stary sprzęt medyczny przekazywany przez katedry i zakłady uczelni, a także przedmioty ofiarowywane przez życzliwe idei muzeum osoby prywatne. Zobaczyć można między innymi niemal kompletne wyposażenie gabinetu stomatologicznego z lat trzydziestych XX wieku, sprzęt protetyczny oraz dokumenty związane z pracą zawodową prekursora chirurgii plastycznej w Polsce, doktora Stanisława Michałka-Grodzkiego.

Muzeum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00, wstęp wolny.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu