Inteligentny stetoskop StethoMe™

Historia medycyny jest niezwykle ciekawa i bogata w odkrycia. Od tego zagadnienia rozpocznie się wykład by w konsekwencji pokazać, że stoimy na progu rewolucji technologicznej, którego dowodem jest StethoMe™ - elektroniczny stetoskop do użytku domowego.

Kiedy: 26/04/2018
Gdzie: Wydział Fizyki UAM, ul. Umultowska 85, Audytorium im. prof. Sz. Szczeniowskiego
Typ imprezy: Wykłady
Dziedzina: fizyka

Internet Rzeczy (IoT) wdziera się coraz bardziej do naszego codziennego życia. IoT ma szczególne znaczenie w medycynie, a właściwie nowej jej gałęzi jaką jest telemedycyna. W trakcie wykładu udamy się w krótką podróż przez niesamowitą historię medycyny, usianą wielkimi rewolucjami i przypadkowymi odkryciami, by dotrzeć do dnia dzisiejszego, w którym jesteśmy świadkami początku rewolucji. Statystyki pokazują, że nawet 75 % bezpośrednich wizyt u lekarza może być zastąpionych kontaktem zdalnym. Monitorowanie chorób, zdalna diagnostyka, konsultacje na odległość, a nawet zdalne operacje chirurgiczne, to przyszłość, która zaczyna się dziś. Przykładem rozwiązania, które może zrewolucjonizować kontakt z lekarzem jest StethoMe™ – elektroniczny stetoskop do użytku domowego. Zwieńczeniem wykładu będzie przedstawienie historii projektu i jego kolejnych etapów od pomysłu do wdrożenia.