Gospodarowanie wodą w lasach w kontekście zrównoważonego rozwoju

Kiedy: 24/04/2018
Gdzie: Budynek Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, ul. Piątkowska 94E, Sala 109
Typ imprezy: Wykłady
Dziedzina: nauki rolnicze

Podjęta problematyka dotyczy gospodarowania wodą w lasach w aspekcie ochrony zasobów wodnych w odniesieniu do zmian klimatycznych, szczególnie w kontekście występującego z coraz większym nasileniem zjawiska suszy. Proponowane rozwiązania dotyczą zapobieganiu wpływom ekstremalnych zjawisk klimatycznych oraz łagodzenie skutków działalności antropogenicznej w lasach między innymi poprzez wykorzystanie elementów tzw. „małej retencji”.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

zarejestruj się na to wydarzenie

*Pola obowiązkowe