Edukacja przyszłości w dzisiejszej szkole

A gdyby lekcje wyglądały inaczej?

Kiedy: 24 kwietnia 2017
Gdzie: Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu
ul. Wieniawskiego 17/19
parter (hol)

A gdyby lekcje w szkole były fabularyzowanymi grami, podczas których uczniowie realizują różne misje takie jak: eksploracja nieznanej planety, pobranie próbek z Marsa albo przeprowadzenie badań w podwodnej jaskini w wirtualnym batyskafie, zbudowanie radaru, zaprojektowanie inteligentnego domu czy systemu zarządzania ruchem drogowym? Laboratorium Szkoły Przyszłości PCSS działający w zespole otwartych laboratoriów FutureLab w Poznaniu przy ul. Zwierzyniecka 20 zaprasza Państwa do udziału w warsztatach, które pozwolą zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, wziąć udział w lekcji z zakresu algorytmiki i elektroniki z wykorzystaniem inteligentnych kloców, urządzeń Internetu Rzeczy i nowoczesnych interfejsów.

Prowadzący: Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe przy ICHB PAN

Wiek: 7+