„Dziewczynka z zapasową głową“ – spektakl dla dzieci

Bajka o zbyt pilnej Matyldzie, która uczyła się wszystkiego na pamięć, a skończyło się to... żeby się dowiedzieć, trzeba zobaczyć.

Gdzie: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, Sala Teatralna
Kategoria wiekowa: Dla najmłodszych
Typ imprezy: Filmy i spektakle

Bajka o zbyt pilnej Matyldzie, która uczyła się wszystkiego na pamięć, a skończyło się to… żeby się dowiedzieć, trzeba zobaczyć. Spektakl dla dzieci i młodzieży przygotowany przez studentów WFPiK z udziałem aktorów  poznańskiego asz.teatru, na podstawie bajki Miloša Macourka pt: „Dziewczynka z zapasową głową” (tytuł oryginału „O holčičce s náhradní hlavou”).  Miloš Macourek był czeskim poetą, pisarzem i scenarzystą,  autorem popularnego w Polsce serialu dla dzieci „Arabela”.