Dzień Edytora z Kołem Edytorów Trantiputl

Gdzie: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, s. 325, hol główny
Dziedzina: język polski

Inicjatywa Koła Edytorów Trantiputl, działającego przy Zakładzie Nauk Pomocniczych i Edytorstwa, ma na celu przybliżenie licealistom i studentom różnych kierunków edytorstwa oraz pracy wydawniczej jako niezwykle interesujących dziedzin nie tylko dla filologów. W dobie mediów cyfrowych wiedza edytorska wydaje się jedną z cenniejszych, przydaje się bowiem zarówno do przygotowywania tekstów, jak i do „kreatywnego czytania”. Jako edytorzy chcielibyśmy, żeby efekty naszej pracy i zaangażowania dostrzegli także (a może przede wszystkim) ci, którzy na co dzień obcują ze słowem pisanym, ale często brakuje im odpowiednich narzędzi do redagowania tekstów. Dzień Edytora to wystawa (prezentacja) połączona z warsztatami dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Data: 2018-04-25 Godzina: 12:00 - 15:00