Dialog nauki i sztuki w epoce technologii cyfrowych

Podczas wykładu, dowiemy się jak daleko mogą sięgać wpływy technologii przetwarzania informacji. Poznamy innowacyjne formy artystycznej wypowiedzi z obszaru sztuki nowych mediów, tj. bio-artu, sztuki transgenicznej, robotycznej, sieciowej, interaktywnej.

Gdzie: UAP, bud. B, ul. Lewandowskiej 20, sala 02
Typ imprezy: Wykłady

Opierając się o rozmaite dyscypliny naukowe, człowiek naśladuje naturę i przekształca ją, odkrywając rozwiązania prowadzące do powstawania nowatorskich urządzeń, technologii i form życia. Nauka i sztuka łączą się nie tylko na poziomie artystycznym, czy kreatywnym, ale również koncepcyjnym. Dzisiejsza sztuka wchodzi w głębokie relacje z genetyką, biotechnologią, robotyką czy nanotechnologią. Artyści powołują do życia nowe byty i tożsamości, współpracując z naukowcami. Sztuka staje się jedną z metod badań naukowych, wnoszących w ten obszar istotną wartość. Podczas wykładu, dowiemy się jak daleko mogą sięgać wpływy technologii przetwarzania informacji. Poznamy innowacyjne formy artystycznej wypowiedzi z obszaru sztuki nowych mediów, tj. bio-artu, sztuki transgenicznej, robotycznej, sieciowej, interaktywnej i inżynierskiej.

Wydział Malarstwa i Rysunku UAP

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu