Cosplay. Dagmara Świstun

Gdzie: Wydział Studiów Edukacyjnych UAM, ul. Szamarzewskiego 89, bud D., Galeria, poziom 2
Typ imprezy: Wystawy

Dagmara Świstun – jest studentką III roku Edukacji elementarnej i nauczania dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.
Cosplayem interesuję się od około 10 lat, a czynnie biorę w nim udział od roku 2014, kiedy też zaczęto mnie kojarzyć jako Saycię.

Cosplay to nie bal przebierańców – jego tworzenie nie kończy się na założeniu stroju – jest to cały proces jego tworzenia, wcielenia się w daną postać a również zaplanowania występu, często z użyciem skomplikowanych mechanizmów. Sam cosplay nie tylko czerpie ze sztuki, ale w wielu przypadkach – sam osiąga jej rangę.

Dla mnie cosplay w tym momencie jest zabawą – to hobby, dzięki któremu mogę zapomnieć o bolączkach dnia codziennego. Nie ukrywam też, że widzę w nim zasób do wykorzystania w mojej dalszej karierze zawodowej w kierunku nauczyciela – zarówno umiejętności krawieckie, techniki malowania czy rzeźby, a również doświadczenie aktorskie chciałabym móc w przyszłości przekazać swoim uczniom, by móc w wyjątkowy sposób zainspirować ich do tworzenia własnych dzieł.