Code blue, DOA, stat – co wiesz o sekretnym kodzie lekarzy?

Gdzie: Wydział Anglistyki, Collegium Chemicum, ul. Grunwaldzka 6, sala 213
Dziedzina: języki obce
Brak wolnych miejsc

W prezentacji chcemy przybliżyć uczestnikom język, jakim posługują się lekarze w szpitalu w rozmowach między sobą, często też nie chcąc, aby zrozumieli ich pacjenci. W tym celu najpierw zostanie krótko omówiony charakter komunikacji między samymi lekarzami, następnie przedstawione będą przykłady terminów medycznych oraz slangu, typowych dla komunikacji lekarz-lekarz, które na koniec zostaną zilustrowane fragmentami z popularnych seriali medycznych. Uczestnicy będą też mieli okazję spróbować własnych sił w pracy z terminologią medyczną i slangiem w specjalnie przygotowanych dla nich ćwiczeniach. Zapraszamy nie tylko osoby zainteresowane angielską terminologią medyczną, ale również te, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tym, co krzyczą do siebie lekarze i personel medyczny, kiedy pacjent przywożony jest do szpitala.

Koordynator: dr Tomasz Skirecki
E-mail: tomski@wa.amu.edu.pl