„Co widać. Prezentacja prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach”

Wystawa

Gdzie: Wydział Studiów Edukacyjnych UAM, ul. Szamarzewskiego 89, bud D., Hol, poziom V
Typ imprezy: Wystawy

„Co widać” to przegląd sposobów widzenia i postrzegania, pożądania, bycia razem i bycia samemu, rozumienia rzeczywistości, relacji do przeszłości i przyszłości. Wystawa dotyczy zarówno przestrzeni prywatnej młodych osób, budowania relacji z tym co jest w zasięgu ręki, w mniejszej skali, we własnym obszarze. Jeżeli już istnieje jakaś możliwość zmiany, to zawsze musi się ona zaczynać od zmiany jednostki, od jej indywidualnej pracy nad sobą, nad własnym doświadczeniem, którego ważnym wymiarem jest uwolnienie się od ciężaru sztuki poprzedników, od lęku przed wpływem. Chęć walki z przekonaniem, że sztuka współczesna tworzona aktualnie jest tylko przypisem do swojej własnej historii. Wystawa koncentruje się nie tylko na tym, co widać, ale i jak widać oraz co poprzez sztukę staje się widzialne.

Prezentacja praz uczniów z klas IV, V, VI i VII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach.